PRAKTILINE VIRTUAALNE TÖÖTUBA:
ARENGUSTRATEEGIA KOOSLOOME

Tule õpi, kuidas edukalt algatada ja juhtida mitme osapoolega koostööprotsessi.

👉 Sotsiaalse innovatsiooni labori asutaja Rasmus Pedanik räägib lahti, mis on koosloome ja miks see kasulik on

👉 Osalised saavad praktilised tööriistad, kuidas koosloomes arengustrateegiat luua

👉 Osalised saavad virtuaalse koosloome kogemuse MIRO keskkonnas

Koosloome on uuenduslik osalusprotsess, mis põhineb kollektiivsel loovusel ja tarkusel. Koosloome tulemuseks võib olla visioon, strateegia, arengukava, teenus või tegevuskava. Koosloome tulemuseks peab aga olema positiivne muutus. Koosloome on osalusprotsess, mis aitab luua muutust. Töötoas jagatakse nii teadmisi kui ka praktilisi näpunäiteid, kuidas koosloomes ühendusele arengustrateegiat luua.

Koosloome on mitme osapoolega osalusprotsess, mille eesmärgiks on millegi uue loomine. Koosloome tulemuseks võib olla uus toode, teenus või protsess (nt arengukava).

Enamus tänapäeva ettevõtmisi ületavad ühe organisatsiooni või osakonna tegevuspiirid ja vajavad edukaks elluviimiseks mitme osapoolega koostööprotsessi ehk koosloomet.

Koosloome lähtub tõdemusest, et eri osapoolte tõhus koostöö vajab oskuslikku juhtimist ning hästitoimivad töövahendeid.

AEG: 21.01.2021

KELL: 14:00-16:30

Töötuba toimub ZOOM ja MIRO keskkondades

Töötoas osalemiseks tuleb eelnevalt registreerida
ja tasuda osalustasu 25 eurot

Kohtade arv on piiratud (max 20 osalist)


Koolitusel osalemiseks täida avaldus siin: Link


KOOLITAJA

Rasmus Pedanik

Rasmus on Eestis suurima kogemusega koosloome juhendaja. Rasmusel on üle 10 aasta kogemust erinevate arendusprogrammide disainimisel ja koolitamisel. Viimased viis aastat on Rasmus peamiselt juhendanud disainmõtlemise ja koosloome töötubasid. Rasmus on juhendanud ligi 150 koosloome töötuba, kus on disainitud üle 50 erineva uue lahenduse. Rasmusel on aktiivõppe, protsessijuhi ja meeskonna coachi sertifikaadid. Rasmus õpib Tartu Ülikoolis doktorantuuris ja tema uurimistöö teemaks on erinevad probleemide lahendamise metoodikad. See teema on tihedalt seotud sotsiaalse innovatsiooni ja koosloomega. Rasmus on täiendanud ennast Helsinki, Aalto ja Cardiffi ülikoolide juures. Alates 2020 aastast loeb  Rasmus Tartu Ülikooli haridusinnovatsiooni magistriõppes kursust “Disainmõtlemine meeskonnajuhtidele”. Rasmus on Sotsiaalse Innovatsiooni Labori asutaja ja juht. Varem on Rasmus töötanud mh Riigikontrollis, Siseministeeriumis (regionaalministri kodanikuühiskonna nõunikuna), Eestimaa Looduse Fondis, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikus ja Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuses. Rasmus on ka ettevõtja ja Muhu Leib OÜ kaasasutaja ja osanik.