Koolituspäeva eesmärgiks on tutvustada osalejatele kogukonna arengu ja toimimise seaduspärasid, kogukonna kaasamise ja koosloome olulisemaid põhimõtteid ning praktilisi tööriistu koostöö hõlbustamiseks kogukondadega sotsiaalvaldkonnas ja kogukondlike võrgustike võimestamiseks.
Koolitaja: Kaie Koppel, Sotsiaalse Innovatsiooni Labor
✓ tunneb erinevaid kogukonna määratlusi;
✓ teab, millised on kogukonna erinevad arengufaasid;
✓ teab, milliseid kaasamis- ja võimestamistööriistu kasutada erinevas arengufaasis kogukondade puhul;
✓ teab erinevaid kogukondade ja kohalike omavalitsuste koostöö häid praktikaid;
✓ tunneb enam levinud meetodeid kogukondade arendamisel ja võimestamisel;
✓ tunneb lihtsaid tööriistu kogukonnaga dialoogi ja koostöö alustamiseks sotsiaalvaldkonnas.
Kogukonna-põhised teenused – head näited Eestist ja mujalt maailmast
Töötoas analüüsime kogukonna kaasamise võimalusi konkreetse teenuse pakkumisel või hõlbustamisel hajaasustusega piirkondades ja tuua välja konkreetsed sammud koostöö arendamiseks
Loeng, arutelu, grupitöö.
Kaie Koppel on Sotsiaalse Innovatsiooni Labori juhtiv teenusedisainer ja koosloomejuht. Ta on olnud seotud kogukondade arendamisega üle 10 aasta, olles olnud selles nii kogukonna eestvedaja kui fasilitaatori, mentori ja koolitaja rollis. Teenusedisainerina on Kaie panustanud sotsiaalteenuste disaini 2014. aastast. 2016-2017 osales ta ka Riigikantselei juurde loodud hoolduskoormuse vähendamise rakkerühma töös, juhtides töögruppi, mis keskendus kogukonnapõhistele lahendustele pikaajalises hoolduses. Ta on tegemas Estonian Business Schoolis doktoritööd sotsiaalteenuste disainist ja juhtimisest koosloomes võrgustike ja kogukondadega. 2023 juhtis ta ka Kogukonna Koosloome Laborit, mida SiLab arendab Siseministeeriumi strateegilise partnerina KOVide ja kogukondade koostöö võimestamiseks ja kogukonnapõhise juhtimise edendamiseks.
5.06.2024 Värska
6.06.2024 Põlva
Maht: 8 akadeemilist tundi
Kontakt: evelin@koosloome.ee
Kagu-Eesti kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande toetusprogrammi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Pikaajalise hoolduse kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“, tegevuse „2.1. Sotsiaalteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“ raames, SFOS 2021-2027.4.09.23-0002.
Kodulehe valmimist on toetanud
Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja
Aktiivsete Kodanike Fond.