Osalistele antakse ülevaade sotsiaalse innovatsiooni ja koosloome olemusest ning erinevatest innovatsiooni trendidest kohaliku omavalitsuse juhtimises. Koolituspäeva peamiseks eesmärgiks on anda osalistele sisuline ja praktiline arusaamine
koosloomelisest teenuste arendamisest ja pakkumisest.
Koolitaja: Rasmus Pedanik, Sotsiaalse Innovatsiooni Labor
✓ mis on sotsiaalne innovatsioon ja koosloome;
✓ mis kasu ja millal on koosloomest sotsiaalteenuste arendamisel ja pakkumisel;
✓ mis on disainmõtlemine, teenuste disain ja nutikate lahenduste loomine;
✓ erinevaid praktilisi näiteid nutikatest lahendustest sotsiaalvaldkonnas;
✓ kuidas korraldada koosloomet nutikate lahenduse loomiseks ja juurutamiseks.
Loeng, arutelu, disainmõtlemisel põhineva koosloomelise töötoa läbimängimine.
Rasmus Pedanik (Sotsiaalse Innovatsiooni Labor) on Eestis suurima kogemusega koosloome ekspert, kellel on kogemus üle 500 koosloome töötoa ja 60 koosloome projekti juhtimisel. Rasmus on teinud koostööd enam kui 30 omavalitsustega. Tal on enam kui 10 aastat kogemust koolitajana ning tema koolitustel on osalenud kokku ligi 1000 ametniku. Rasmus on lõpetamas Tartu Ülikoolis doktoriõpinguid ja tema uurimisteemaks on koosloomeline poliitikakujundamine. Lisaks õpetab Rasmus Tartu Ülikoolis disainmõtlemist ja koosloomee juhtimist. Ta on täiendanud ennast koosloome teemadel Aalto, Helsinki, Cardiffi, Oxfordi ja Harvardi ülikoolides.
2.05.2024 Võru
3.05.2024 Põlva
Maht: 8 akadeemilist tundi
Kontakt: evelin@koosloome.ee
Kagu-Eesti kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande toetusprogrammi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Pikaajalise hoolduse kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“, tegevuse „2.1. Sotsiaalteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“ raames, SFOS 2021-2027.4.09.23-0002.
Kodulehe valmimist on toetanud
Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja
Aktiivsete Kodanike Fond.