Koolituse eesmärgiks on anda osalistele ülevaade eakate psüühikat mõjutavatest teguritest ja dementsust põhjustavatest haigustest.
Koolitaja: Hanna-Stiina Heinmets, Dementsuse kompetentsikeskus
✓ oskab märgata eaka psüühikahäireid, oskab eristada depressiooni, deliiriumi, dementsust;
✓ oskab märgata dementsusega inimese toimetuleku ressursse ja sellest lähtuvalt tema toimetulekut toetada;
✓ mõistab ja väldib stigmatiseerivat kõne dementsusega inimeste suunas, sh ka alkoholi dementsuse;
✓ teab, kuidas ümbritsev keskkond mõjutab dementsusega isiku elu;
✓ oskab anda soovitusi toetava keskkonna loomiseks;
✓ oskab nõustada dementsusega inimese pereliikmeid;
✓ teab, millised vajadused on peredel dementsusega inimest hooldades ja milliseid teenuseid oleks vaja luua, et pikendada kodus elamist;
✓ teab, kuhu pöörduda ja suunata peresid abi saamiseks.
Keskendume erinevatele dementsuse staadiumitele ja sellele, kuidas ümbritsevad inimesed saavad toetada dementsusega inimest ja tema perekonda dementsuse teekonnal. Inimesed, kes on dementsusega inimese kõrval peaksid teadma, kuidas dementsus areneb, millega me peame arvestama, et me ei teeks niigi haiguse poolt laastatud inimesele ja tema perekonnale rohkem liiga, vaid toetaksime neid parimal võimalikul viisil, olles ise teadlikud, ettevaatlikud ja toetavad- ja see kuulub kogu haiguse teekonna juurde.
Aktiivloeng, kus on põimitud teooria ja praktilised näited, arutelu ja juhtumianalüüs grupitööna.
Hanna-Stiina Heinmets (Dementsuse Kompetentsikeskus) on 14 aastase töökogemusega tegevusterapeut, nõustaja, valdkonna praktik ja koolitaja. Ta juhtis 10 aastat SA EELK Tallinna Diakooniahaigla dementsusega inimeste osakonda. Viimased 6 aastat on ta tegutsenud Dementsuse Kompetentsikeskuses ekspertnõustajana ja tugigrupisüsteemi arendajana. Ta on teinud Tervise Arengu Instituudis 6 aastat hooldusasutustele ja kohalikele omavalitsustele suunatud dementsuse alaseid koolitusi, samuti on ta 10 aastat olnud tegevusteraapia õppejõud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.
21.02.2024 Valga
22.02.2024 Võru
Maht: 8 akadeemilist tundi
Kontakt: evelin@koosloome.ee
Kagu-Eesti kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande toetusprogrammi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Pikaajalise hoolduse kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“, tegevuse „2.1. Sotsiaalteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“ raames, SFOS 2021-2027.4.09.23-0002.
Kodulehe valmimist on toetanud
Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja
Aktiivsete Kodanike Fond.