Koolituspäeva peamiseks eesmärgiks on tõsta teadlikkust inimestega toimuvast abistavas suhtes, kliendigrupi mõjust töötajale, enesehoiust ning seda toetavatest tegevustest, et ennetada töötaja läbipõlemist ning toetada tema emotsionaalset heaolu ning vaimset tervist. Tutvustatakse erinevaid tehnikaid ja viise stressi ja raskete nõustamisprotsessidega toimetulekuks, enesehoiu ja heaolu suurendamiseks.
✓ mõistab aitaja töö eripära, töö ning kliendigrupi mõju töötajale, stressi, kaastundeväsimuse ja läbipõlemise riski;
✓ oskab hinnata tööga seotud riske ja vajadusi, stressi tegureid ja toetusvõimalusi;
✓ oskab kasutada esmaseid stressi juhtimise tehnikaid, enesehoiu- ja toimetulekustrateegiaid;
✓ teab enesehoiu esmaseid põhimõtteid ja oskab koostada enesehoiuplaani.
Teoreetiline teemakäsitlus vaheldub aruteludega teema mõistmiseks ja isikliku kogemuse jagamiseks. Osalised teevad läbi erinevaid harjutusi:
✓ aitaja teekonna ja -tähenduse ning selle mõju mõistmiseks;
✓ kliendi emotsioonide, käitumise, vajaduste ja selle mõju aitajale mõistmiseks;
✓ eneseteadlikkuse ja -juhtimise oskuste arendamiseks, stressiga toimetulekuks ning vaimse tervise toetamiseks.
Loeng, arutelu, individuaalne töö, grupitöö.
Triin Vana on International Supervision and Coaching Institute õppejõud ja instituudi asutajaliige ning tegutseb superviisori-coachina 2006. aastast, mil ta lõpetas superviisori-coachi ja organisatsioonide arendaja väljaõppe. Triin on lõpetanud teenuste disaini ja juhtimise MBA Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis, varasemalt on ta õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis ärikorraldust ning Tartu Ülikoolis õendust. Triinu tugevusteks on pikaajaline juhina töötamise kogemus nii tervishoiu- kui sotsiaalvaldkonnas. Ta on aastaid panustanud eksperdi ja koolitajana erinevates avalike teenuste kvaliteedi ja -arendusprojektides, viimastel aastatel tegutseb ta ka teenusedisainerina.
16.10.2024 Antsla
17.10.2024 Valga
Maht: 8 akadeemilist tundi
Kontakt: evelin@koosloome.ee
Kagu-Eesti kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande toetusprogrammi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Pikaajalise hoolduse kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“, tegevuse „2.1. Sotsiaalteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“ raames, SFOS 2021-2027.4.09.23-0002.
Kodulehe valmimist on toetanud
Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja
Aktiivsete Kodanike Fond.