Koolituse eesmärgiks on anda põhiteadmised haldusmenetlusest ning praktilised teadmised haldusõiguse rakendamisest sotsiaalõiguse valdkonnas.
Koolitaja: Kristi Rekand, Eesti Puuetega Inimeste Koda
✓ teab haldusmenetluse olemust, eesmärki ja põhimõtteid;
✓ teab haldusakti formaalse ja materiaalse õiguspärasuse põhimõtteid;
✓ mõistab haldusmenetluse olulisust ja erisust kohaliku omavalitsuse vaatenurgast;
✓ oskab vastavaid põhimõtteid praktikas kohaldada.
Aktiivloeng (teooria praktiliste näidetega vaide- ja kohtumenetlusest), arutelu, juhtumite lahendamine individuaalselt ja grupitööna (praktiline juhtumite analüüs, arutelu ning dokumendi koostamine)
Kristi Rekandil on magistrikraad õiguses ja sotsiaaltöös ning haldusjuristi diplom. Tema erialane spetsialiseerumine on sotsiaalõigus ning tal on töökogemus erinevatelt tasanditelt, sh tööst kohtus, rakendusasutustes ja kolmandas sektoris. Täna on ta juriidiline nõustaja Eesti Puuetega Inimeste Koja juures. Lisaks on Kristi läbinud kogemusnõustaja õppe ja osalenud WHO Quality Rights koolitusel eesmärgiga saada väliseksperdiks. Kristi on enam kui 15-aastase praktika jooksul abistanud ja esindanud inimesi asjaajamisel riigi ja kohalike omavalitsutega nii vaide- kui ka kohtumenetlustes.
11.09.2024 Otepää
12.09.2024 Põlva
Maht: 8 akadeemilist tundi
Kontakt: evelin@koosloome.ee
Kagu-Eesti kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande toetusprogrammi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Pikaajalise hoolduse kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“, tegevuse „2.1. Sotsiaalteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“ raames, SFOS 2021-2027.4.09.23-0002.
Kodulehe valmimist on toetanud
Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja
Aktiivsete Kodanike Fond.