Koolituse eesmärgiks on anda põhiteadmised võlanõustamisest ning praktilised teadmised klientide majandamisoskuste kujundamisel.
Koolitajad: Evelyn Eichhorst ja Anna-Liisa Arukask, MTÜ Pesapuu
✓ teab, millised etapid läbivad tsiviilnõuded kuni täitemenetluseni;
✓ teab, milliseid sekkumisvõimalusi saab võlanõustamise käigus erinevates võlaetappides kasutada;
✓ oskab hinnata, kui kiiresti tuleb võlanõustamise teenuse abil sekkuda suuremate kahjude vältimiseks;
✓ oskab kasutada kontoväljavõtte ja pere-eelarve analüüsi mõjusa vahendina kliendi tarbimisharjumuste väljaselgitamisel;
✓ oskab juhendada klienti tarbimisharjumuste järk-järgulises muutmises ning koostada selle jaoks realistliku tegevuskava.
Aktiivloeng (teooria praktiliste näidetega klienditööst), arutelu, praktilised harjutused individuaalselt (tarbimisharjumuste analüüs kontoväljavõtte alusel ning konkreetsete tarbimisharjumuste muutuste väljatöötamine).
Evelyn Eichhorstil on magistrikraad psühholoogias. Alates aastast 2011 töötab ta võlanõustajana. Ta on koostööpartner ning võlanõustamisteenuse osutaja mitmetele kohalikele omavalitsustele üle Eesti. Lisaks igapäevasele tööle nõustajana teeb Evelyn koostööd erienvatel tasanditel, näiteks osaleb ta ministeeriumite-vahelises „Võlgnike toetamise ja võlgade vähendamise“ töögrupis ning on Kohutätiturite ja Pankrotihaldurite Koja juures tegutseva usaldusisikute metoodikakomisjoni liige. Koos Anna-Liisaga on Evelyn läbi viinud mitmeid võlanõustamise alaseid koolitusi: uute võlanõustajate baaskoolitusi, valdkonda avavaid koolitusi KOV-ide sotsiaaltöötajatele ning rahatarkuse alaseid koolitusi erinevate tööandjate ning organisatsioonide tellimusel.
Anna-Liisa Arukaskil on magistrikraad sotsiaaltöös ning omandamisel magistrikraad õigusteadustes. Anna-Liisa töötab võlanõustajana aastast 2021. Eelnevalt omab Anna-Liisa kuue aasta pikkust töökogemust kohtutäituri büroos. Lisaks ühistele koolitustele on Anna-Liisa ja Evelyni südameasjaks ka info levitamine võlanõustamise teemal. 2023. aastal aitasid Anna-Liisa ja Evelyn „Sotsiaaltöö“ ajakirjal luua artiklite sarja, mis avas seda valdkonda erinevate külgede pealt.
02.10.2024 Võru
03.10.2024 Räpina
Maht: 8 akadeemilist tundi
Kontakt: evelin@koosloome.ee
Kagu-Eesti kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande toetusprogrammi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Pikaajalise hoolduse kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“, tegevuse „2.1. Sotsiaalteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“ raames, SFOS 2021-2027.4.09.23-0002.
Kodulehe valmimist on toetanud
Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja
Aktiivsete Kodanike Fond.