Arendusprogramm on praktiline ja interaktiivne koolitusprogramm, kus õpitakse learning by doing meetodil reaalseid strateegiaid või teenuseid disainides.
Arendusprogrammi eesmärk on anda osalejatele arusaam koosloome ja disainmõtlemise olemusest, võimalustest, metoodikast ja tööriistadest. Osalised õpivad kasutama koosloome, disainmõtlemise ja teenusedisaini tööriistu ning neid praktikas rakendama teenuste, protsesside ja strateegiate disainimisel. Programmi jooksul valmivadki reaalsete uute teenuste kontseptsioonid või prototüübid.
Koosloome sprint on intensiivne ja lühiajaline (2-5-päevane) agiilne õpi- ja arendusprotsess, mille käigus kogutakse erinevate osapoolte esindajad ühte ruumi, et koos lahendada konkreetne probleem või saavutada kindel eesmärk. Selline sprint on tavaliselt osa suuremast disaini- või osalusprotsessist.
SiLabi meeskond on disaininud ja läbi viinud 15 arendusprogrammi, neist ligi pooled on olnud virtuaalsed.
Koosloome sprindi ja arendusprogrammi raames läbitakse mitmeid koosloome etappe, mis võivad hõlmata probleemi defineerimist, ideede genereerimist, lahenduste prototüüpimist ja testimist. Sageli kasutatakse selleks ka disainmõtlemise tehnikaid ja tööriistu. Selline struktureeritud ja intensiivne lähenemine aitab kiirendada innovatsiooni ja loovust, võimaldades ideede kiiret realiseerimist ja iteratiivset arendamist.
Reeglina osaleb arendusprogrammides korraga neli kuni kümme 5-8-liikmelist meeskonda pikema aja jooksul (tavaliselt 2-6 kuud).
Lepime koos tellijaga kokku sprindi või arendusprogrammi (õpi)eesmärgid, värbame osalised, valime metoodika ja tööriistad, lepime kokku rollid ning struktuuri.
Kodulehe valmimist on toetanud
Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja
Aktiivsete Kodanike Fond.