Noortekeskustes on olemas noortele atraktiivsed ja arendavad nn avatud poole teenused, milles osalemine, sh ise teenust läbi viies, toetab noort tema valikutes ja pakub mitmekülgseid õpiväljundeid.
Eesmärgi seadmise aluseks olnud tajutud vajadused:
Programmi elluviimise üldse tulemusena mõtestasid noortekeskuste töötajad põhjalikult lahti avatud poole tegevuste pakkumise, sh teemadel nagu noorte omaalgatus ja osalus avatud poole teenustes ning avatud poole õpiväljundid.
Selgus, et noorte aktiveerimisel on peamiseks eduteguriks konkreetsele teemale pühendunud juhendaja, kes alustab noorte kaasamist mõne regulaarse tegevussuuna formaadis ja jõuab seejärel samm-sammult noorte tuumikgrupi kujunemiseni, kes osaleb järjepidevalt, pakub ideid ja aitab tegevusi ellu viia (sh oma eakaaslasi juhendada).
Haabersti noortekeskuses hangiti multimeedia vahendid Veebimulli teenuse pakkumiseks. Selle raames oli noortel võimalik kasutada digivahendeid, et üheskoos luua ning arendada blogi- ja videokeskkonda. Kujunes välja ka noorte tuumikgrupp.
Pääsküla noortekeskuses avati noorteruum lisategevuste pakkumiseks noortele. Kujunes välja ka noorte tuumikgrupp. Lisaks defineeriti koosloome-meeskonna poolt avatud poole õpiväljundid, mis vormistati eraldi dokumendina.
Tallinna Spordi- ja Noorsooameti (TNSA) ja noortekeskuste esindajad.
Pilootprogrammis osalesid kaks (Haabersti ja Kristiine) ja põhiprogrammi läbisid üheksa noortekeskust (Haabersti, Kesklinna, Kose, Kristiine, Lasnamäe, Mähe, Põhja-Tallinna, Pääsküla, Valdeku).
Töötubades osalesid nii noortekeskuste juhendajad kui noored.
Koostöö esimese sammuna toimus kahepäevane koosloome ja teenusedisaini koolitus TSNA esindajatele. Koolituse järgselt valiti arendatavaks valdkonnaks noortekeskuse avatud poole teenused.
Kodulehe valmimist on toetanud
Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja
Aktiivsete Kodanike Fond.