Anda kultuuriasutuste juhtidele ja töötajatele vajalikud teadmised koosloomest ja teenusedisainist ning piloteerida viit uut teenusekontseptsiooni Eestis elavatele kolmandate riikide kodanikele.
Osalejad töötasid välja 10 kultuuriteenuste prototüüpi.
Mentorprogrammi raames piloteeriti viit lahendust.
Teenuste piloteerimisse kaasati kokku 270 Eestis alaliselt või püsivalt elavat kolmandate riikide kodanikku.
Eesti Rahva Muuseumi poolt välja arendatud ja piloteeritud koolitusprogramm “Elada eestlaste elusid” võitis 2020. aastal ka parima haridusprogrammi Muuseumiroti auhinna.
Projektis osalenud meeskonnaliikmete kolleegid said nende kogemustest õppida ja leidsid inspiratsiooni uute teenuste arendamiseks.
Kümme kultuuriasutust Tallinnast ja Tartust, sh muuseumid, kultuuriasutuste võrgustikud, loomekeskused, seltsid jne.
FOOKUS: Teenusedisain ja koosloome, lõimumine, inspiratsiooniesinejad
Esitleti kümmet kolmandate riikide kodanikele suunatud kultuuriteenuste prototüüpi ja valiti välja viis, kes pääsesid mentorlusprogrammi lahendusi piloteerima.
PILOTEERIMINE: Organisatsioonid viisid läbi mitmeid tegevusi koos sihtgrupiga, sh üritused, töötoad ja läbirääkimised.
MENTORLUS: Mentorlusprogrammis pakuti individuaalset nõustamist ja korraldati neli grupinõustamist action learning meetodil, et jagada oma kogemusi teenuste piloteerimisel ning otsida ühiselt piloteerimisel ette tulevatele probleemidele lahendusi.
KOMMUNIKATSIOONIKOOLITUS: Kultuuriürituste kommunikatsioonikoolitus, et anda kultuuriasutustele parem arusaam sihtrühmani jõudmise sõnumitest, kanalitest ja kommunikatsioonistrateegiast.
Ca 140 osalejaga lõpuüritus, kus programmis osalenud kultuuriasutused jagasid oma ideid ja kogemusi.
Kodulehe valmimist on toetanud
Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja
Aktiivsete Kodanike Fond.